Przytulny salon, o czym pamiętać, żeby taki efekt uzyskać?

Przytulny salon, o czym pamiętać, żeby taki efekt uzyskać?

Jesienno-zimowa aura zamyka nas w domach i mieszkaniach. Nawet spacer i codzienne obowiązki kiedyś się kończą i w końcu wracamy do naszych domów. Chcemy tu znaleźć spokój i możliwość odpoczynku. Najczęściej to nasz salon pełni taką funkcję. Spędzamy tu wolne chwile i jednocześnie jesteśmy tu wspólnie z resztą domowników, czasem z przyjaciółmi i gośćmi. Co zrobić, żeby to pomieszczenie było przytulne i żeby każdy mógł znaleźć tu miejsce dla siebie?

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie.

To ważne, żeby światła było dużo. Nie zawsze okna wystarczą. W długie wieczory konieczne jest dobre sztuczne doświetlenie pomieszczeń. Oprócz centralnego, które da rozproszone światło na cały salon, warto pomyśleć o punktowych źródłach światła w postaci kinkietów, lam stojących, które same w sobie mogą stanowić piękną dekorację. Istotna jest także barwa, którą emituje żarówka. Przy barwach zimnych łatwiej się skupić i pracować, ciepłe barwy będą sprzyjać relaksowi.

Jak relaks, to na wygodnych meblach tapicerowanych.

Nie może ich zabraknąć w przytulnym salonie. Kanapy, sofy, narożniki, fotele. Na nich rozsiądziemy się wygodnie w oczekiwaniu na kolejny sezon serialu, ze znajomymi przy kawie, czy pod kocem na drzemkę. Meble tapicerowane stanowią najczęściej punkt centralny salonu. Wokół nich skupia się życie towarzyskie. Zwracają uwagę swoim wyglądem. Nie tylko kształt, ale także rodzaj materiału obiciowego, jego barwa i sposób obicia (ozdobne przeszycia i pikowania) nadają meblowi klimat i styl. Są to jednocześnie meble praktyczne. Te z funkcją spania zapewnią wygodny wypoczynek nocny domownikom albo naszym gościom.

Jakie meble oprócz tapicerowanych przydadzą się w salonie?

Z pewnością przydadzą się meble do przechowywania, czyli komody, regały, ścianki. Możemy nimi wydzielać strefy, oddzielać je od siebie. Regałem z książkami i bibelotami możemy stworzyć przytulną przestrzeń do czytania, lub domowe biuro osłonięte od reszty pokoju. To, co ustawimy na półkach, czyli nasze pamiątki, ozdoby, także tworzy nastrój w domu i sprawia, że wnętrze jest przytulne, spersonalizowane, dokładnie takie, jak chcemy.

Całość uzupełnij nie mniej ważnymi dodatkami.

Firanki i zasłony w oknach są idealne, żeby zapewnić sobie prywatność. Zasłony dodatkowo likwidują nieprzyjemny pogłos w dużych pomieszczeniach. Z tkaninowych dodatków, zawsze przydają się poduszki. Są nie tylko dekoracyjne, ale też zwyczajnie wygodne.

Warto pamiętać o roślinach. Nawet ci, którzy nie czują się na siłach, by pielęgnować coś zielonego, znajdą odmiany kwiatów łatwych w uprawie. Oprócz naturalnej zieleni, która bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, zielone kwiaty oczyszczają powietrze i regulują wilgotność we wnętrzach.

W przytulnym salonie wcale nie musi znajdować się wiele rzeczy. Powinny to być meble i dodatki, które się nam podobają, pozwalają odpocząć i nabrać sił.    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl